Zagrożenia zdrowotne dla informatyka

zdrowie informatykaPraca informatyka wiąże się ze stałymi zagrożeniami dla zdrowia osoby pracującej na tym stanowisku. Nie dość, że praca obciąża kręgosłup i powoduje duży wysiłek fizyczny, to jeszcze w trakcie jej wykonywania można znacznie uszkodzić swój wzrok. Pamiętajmy o tym, zanim po raz kolejny zarzucimy znajomemu informatykowi, że jego praca należy do najlżejszych z możliwych.

Oczy, kręgosłup i inne bolączki

Praca informatyka wiąże się z gruntu z długotrwałym przebywaniem w niewygodnej pozycji, a to z powodu konieczności przesiadywania przy komputerze. Trudno spędzając kilka godzin dziennie przy komputerze, nie nabawić się np. sztywności karku. Na rehabilitację ze względu na uszkodzenia kręgosłupa, uczęszcza coraz więcej osób pracujących przy komputerach. Okazuje się, że nie wytrzymuje on obciążeń, podobnie jak nadgarstki i stawy kolanowe. Informatyk nie powinien w swojej pracy zapominać o swoim zdrowiu i zadbać o odpowiednie podparcie dla nóg, nadgarstków oraz kręgosłupa szyjnego, czyli części ciała najbardziej narażonych na kontuzje.

Informatycy muszą często korzystać ze swojej kreatywności. To wiąże się z wytężonym wysiłkiem umysłowym, co nie każdemu służy w równym stopniu. Trzeba pamiętać, że praca umysłowa co prawda dobrze trenuje pamięć, jednak w pewnym momencie, może działać na daną osobę destrukcyjnie.

4 komentarze

 • By Hneb, 20 listopada 2020 @ 15:30

  Najbardziej narażone są oczy i kręgosłup, koniecznie trzeba zadbać o swoje zdrowie, bo zdrowie mamy jedno

 • By Adam, 31 marca 2021 @ 08:34

  To prawda, o zdrowie trzeba dbać.

 • By Daniel, 2 czerwca 2021 @ 07:35

  Nie należy lekceważyć sobie swojego zdrowia, bo prędzej czy później można mieć poważne problemy.

 • By Adam, 8 czerwca 2021 @ 07:34

  Trudno się z tym nie zgodzić.

Other Links to this Post

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment