Prognozy dla informatyków na 2019 rok

prognozy dla informatykówInformatycy w 2019 roku będą mieli nadal pełne ręce roboty i to nie tylko z powodu powszechnej informatyzacji, ale również z powodu wciąż zmieniających się przepisów – RODO itp. Często wymagają one od informatyków wprowadzania zmian na stronach internetowych, które z kolei pociągają za sobą przemodelowanie pewnych całkiem dobrze działających systemów. To między innymi z tego powodu, praca informatyka staje się coraz bardziej skomplikowana, trudna i złożona.

Nie tylko kreatywność i wiedza

Ostatnie miesiące 2018 roku pokazały, że do pracy informatyka nie wystarczy już tylko wiedza wyniesiona ze studiów. Trzeba jeszcze uwzględnić możliwości nauki podstaw prawnych, pozwalające na tworzenie stron internetowych i systemów informatycznych. To z kolei wiąże się z koniecznością ciągłej aktualizacji wiedzy, co w niektórych firmach jest rekompensowane pracownikom. To ważne, ponieważ od czasu wejścia RODO, są notorycznie wprowadzane zmiany i nowelizacje, które mogą skończyć się masowymi pozwami niewinnych osób, które stracą z powodu swojej niewiedzy.

Informatycy w 2019 roku będą mieli jak zwykle pełne ręce roboty również ze względu na dobre przyjęcie aplikacji na smartfony. Ludzie oczekują aplikacji niemal od wszystkiego, łącznie z przypominaniem o porannym myciu zębów. Wymagania sprzętowe również generują konieczność stworzenia odpowiedników aplikacji, które mamy do dyspozycji obecnie. Informatykom więc nie grozi stagnacja ani nuda.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment