Czy powstanie żeńska forma słowa „informatyk”?

kobieta informatykPraca informatyka już od dobrych kilku lat nie jest kojarzona tylko z mężczyznami i ich punktem widzenia. Teraz tryumf w branży święcą kobiety, które tak samo dobrze radzą sobie z analitycznymi zagadnieniami, jak ich koledzy. Czy jest szansa, że niedługo jednym z zawodów stanie się praca „informatyczki”?

Kobiety – do kodowania!

Kodowanie to trudna praca. Informatyk radzi sobie z nią dobrze, tak jak z całą obsługą komputera. Jest tak, że często początkujący w branży dość szybko przekraczają przeciętne zarobki, po kilku latach zarabiając nawet ponad kilka tysięcy złotych. Dlatego też programowaniem interesuje się coraz większa rzesza osób. Nie jest to przypadkowe, tym bardziej, że wiele z nich uważa, że programować może każdy, niezależnie od wykształcenia.

Kobiety wciąż martwią się o tzw. „szklany sufit” w branży i że nikt nie traktuje ich do końca poważnie. Biorąc pod uwagę doświadczenia osób z branży, warto zadać sobie pytanie, czy warto użerać się ze stereotypami i w ogóle brać je pod uwagę. Wiele osób twierdzi, że absolutnie nie warto. Dlatego też można uznać, że niedługo powstanie żeńska forma słowa „informatyk”, o ile w niektórych środowiskach już nie funkcjonuje.

3 komentarze

  • By alii, 19 stycznia 2021 @ 19:43

    Jest wiele zawodów, które nie posiadają damskiego odpowiednika swojej nazwy

  • By Piotr, 30 września 2022 @ 11:35

    Po co komu damski odpowiednik

  • By Adam, 4 października 2022 @ 15:39

    Zwłaszcza kobietom pewnie na tym zależy 🙂

Other Links to this Post

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment