Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko informatyka

Wybierając się na każdą rozmowę rekrutacyjną, warto przemyśleć i przeanalizować kwestie, które chcemy poruszyć podczas spotkania. Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko informatyczne, nie różni się niczym szczególnym od rozmowy na inne stanowisko, jednakże jeżeli chcesz wypaść jak najlepiej i dostać tę pracę warto, abyś przygotował sobie pytania dotyczące danego stanowiska.rozmowa rekrutacyjna

Zadając pytania rekruterom, dasz im do zrozumienia, że naprawdę zależy Ci na tej pracy i jesteś nią absolutnie zainteresowany.

Jakie zatem zadać pytanie rekruterom, aby delikatnie zasugerować, że to właśnie Ty jesteś odpowiednim kandydatem na stanowisko informatyka?

  • Po pierwsze zadawaj pytania dotyczące stanowiska i obowiązków, które będziesz wykonywał. Jeżeli rekruter nie wyjaśnił tych kwestii dostatecznie, masz prawo  zgłębić temat.
  • Kandydując na stanowisko informatyczne, warto zapytać o projekt, nad którym aktualnie  pracuje zespół. Warto, poznać także specyfikę pracy jeszcze przed podpisaniem umowy.
  • Bardzo ważnym pytaniem jest pytanie o możliwość rozwoju w danej firmie. Praca informatyka należy do zawodów, które z roku na rok ewoluują, dlatego ważne abyś  wiedział czy firma oferuje szkolenia i kursy dla swoich pracowników.
  • Ważne abyś zadał pytania dotyczące zespołu pracowników. Praca zespołowa to codzienny element pracy nad projektem dlatego ważne jest, abyś poznał zakres obowiązków  innych pracowników to ułatwi Ci pracę.
  • Bardzo ważnym zagadnieniem, które należy poruszyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jest kwestia związana ze specyfiką pracy danej firmy. Zadając pytania dotyczące technologii, narzędzi i oprogramowania,  na którym pracuje zespół, pokazujesz rekruterom, że poważnie traktujesz ich ofertę i znasz się na rzeczy.

Rozmowa rekrutacyjna jest jednym z najważniejszych etapów podczas poszukiwania pracy. To właśnie od kilkunastominutowej rozmowy zależy czy dostaniesz wymarzoną pracę i będziesz mógł rozwijać swoją pasję i zainteresowania. Warto zatem zastanowić się przez chwilę nad jej przebiegiem, aby później nie żałować kilku słów, które niepotrzebnie wypowiedziałeś.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment