Pani Informatyk

kobieta informatykPrzeprowadzone badania ukazują, iż coraz więcej kobiet wybiera kierunki związane z naukami informatycznymi. Co więcej, prowadzone badania odzwierciedlają, iż kobiety, które na co dzień pracują na stanowisku informatyka, mają bardzo podobny stopień wiedzy informatycznej oraz umiejętności jak ich koledzy po fachu.

Czasy, kiedy zawody dzielone były na typowo męskie i damskie, już dawno minęły. Dziś nikogo już nie dziwi damska wersja taksówkarza czy motorniczego, również kobieta informatyk nie wzbudza wśród ludzi zachwytu oraz zakłopotania.

Współcześnie kobiety decydują się na wybór kształcenia w kierunkach informatycznych ze względu na bardzo zróżnicowaną ścieżkę kariery, które gwarantują międzynarodowe korporacje, których z roku na rok w Polsce przybywa. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż kobiety, które reprezentują niezwykle silną oraz zdeterminowaną płeć, pragną zdobywać wiedzę z dziedziny informatyki, nie bojąc się przy tym wyzwań i pojawiających się trudności.

Dodatkowym atutem, który zachęca kobiety do wykonywania zawodu informatyka, jest możliwość pracy zdalnej. W przeciwieństwie do mężczyzn to właśnie kobiety potrafią wykonywać kilka czynności jednocześnie, tak więc praca zdalna ułatwia im pogodzenie życia zawodowego z prywatnym.

Bardzo często zdarza się, iż kobiety, które ukończyły studia humanistyczne, pałając zamiłowaniem do informatyki, zatrudniają się w firmach na stanowisku grafika komputerowego, menedżera projektów czy testera oprogramowania, łącząc przy tym umiejętności stricte informatyczne z humanistycznym podejściem.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment